Yleiskatsaus

Rajaustoiminto
Oli kyse sitten A4-arkkien sisältämistä tuotetiedoista tai lähetystarroista.
Fiksu rajaustoiminto skannaa asiakirjan automaattisesti ja hakee tunnistamansa viivakoodit. Tämän jälkeen lähetystarrat tai tuote-etiketit tulostuvat TD4520DN-etikettitulostimesta yksitellen.

Saumaton integrointi
Mahdollisuus integroida olemassa oleviin järjestelmiin tärkeää. Siksi tulostimet tukevat useita tulostuskieliä, kuten ZPL II -emulointia, Raster, CPCL-emulointia ja monia muita.

Tulostaa Windows-tietokoneista
Brotherin P-touch Editorilla voit luoda räätälöityjä tarroja ja lisätä tarrallesi yrityksesi logon tai jonkin sadoista käytettävissä olevista symboleista. Tämän lisäksi voit linkittää Excel-tiedostoon ja tulostaa nopeasti suuren erän tarroja.

Verkkoyhteydet
TD-4520DN on helppo jakaa useiden käyttäjien kesken, sillä tulostimessa on integroitu verkkoportti. Tiimityö sujuvoituu, kun käytettävissä on verkkoyhteyksin varustettu etikettitulostin, jota kaikki voivat käyttää omista työpisteistään käsin.

Ohjelmistotuki
Brother tarjoaa ohjelmistokehittäjille kaiken tulostuksen integroinnissa tarvittavan. Tulostusajurit ovat saatavilla Windows-käyttöjärjestelmille. Saatavilla SDK:ilta (Software Development Kit) Windows Mobile, Android ja iOS-käyttöjärjestelmille tarratulostuksen integroimiseksi SDK:t ovat ladattavissa: www.brother.eu/developer