Brotherin HSe-631E -kutistesukka soveltuu kaapeleille ja johdoille, joiden halkaisija on 2,1 - 7 mm.
HSE631E
HSE631E
Leveys 11,2 mm, pituus 1,5 m
Kutistuu lämmitettäessä ja luo pysyvän tunnistemerkinnän
Korkealaatuinen, alkuperäinen Brother-kutistesukka
Selkeään ja kestävään merkintään
Kaapeleille, joiden halkaisija on 2,1 - 7 mm
Kutistumissuhde 3:1
Brotherin alkuperäinen HSe-631E -kutistesukka on 11,2 mm leveä ja suunniteltu kaapeleiden ja johtojen pysyvään merkintään ja helppoon tunnistamiseen. HSe-631E -kutistesukan pohjaväri on keltainen ja tekstiväri musta. Kutistumissuhde on 3:1 ja suositellaan kaapeleille ja johdoille, jotka ovat halkaisijaltaan 2,1 - 7 mm. Sopii P-touch-tarratulostimiin, joiden kannessa on HS- tai HSe-logo.
Keltainen HSe-631E -kutistesukka mustalla tekstillä on suunniteltu erityisesti halkaisijaltaan 2,1 – 7,0 mm kaapelien, kuitukaapelien ja johtojen merkintään.
Kaapeli työnnetään kutistesukan sisään ja lämmitetään kuumailmapuhaltimella, jolloin se kutistuu ja kiinnittyy tiukasti kaapelin ympärille. Kutistesukka kiinnittyy kaapeleihin ja johtoihin pysyvästi ilman liimaa, joten merkintä ei irtoa edes lämpimissä käyttöolosuhteissa.
P-touch-tarratulostimiin sopiva keltainen HSe-631E -kutistesukka auttaa ammattilaisia täyttämään turvallisuusmääräykset ja tekee työstä tehokasta. Siksi se onkin löytänyt paikkansa sähköasentajien työkalupakeista.