Etsi lähin Brother-jälleenmyyjä Täältä löydät lähimmän Brother-jälleenmyyjäsi, jolta voit ostaa laitteita, tarvikkeita ja lisätarvikkeita - tai saada apua juuri sinulle oikean tulostusratkaisun löytämisessä Etsi lähin jälleenmyyjä
Brother-muste- ja laserkasetit, tarranauhat ja lämpötulostustarvikkeet Alkuperäisillä muste- ja laserkaseteilla, tarranauhoilla ja lämpötulostustarvikkeilla sekä korkealaatuisella paperilla ja nopeasti vaihdettavilla varaosilla laitteesi toimii moitteetta. Lue lisää!
Virheilmoitukset/Merkkivalot (3) Miksi näyttöön tulee ilmoitus "Check Battery!" kun painan tulostusnäppäintä? Mitä tarkoittaa virheilmoitus "Text Too Long!"? Yritin tulostaa mutta näyttöön tuli ilmoitus "Line Limit!" ?
Laite (5) Käynnistin P-touchin ja näyttöön tulee "English". Mitä se tarkoittaa? Miksi laite ei käynnisty vaikka painan virtakytkimestä? Tarra tulostui ja painoin leikkurin vivusta mutta se leikkasi tarran tekstin keskeltä. Tarran leikkaus ei onnistu. Yritin tulostaa tarran mutta laite sammui.
Tulostus (10) Kuinka saan tarran marginaalin mahdollisimman pieneksi? Miksi laite ei käynnisty vaikka painan virtakytkimestä? Pisteet : tulostetaan ennen tekstiä. Miksi? Tarra juuttui kirjoittimeen tulostuksen aikana tai tarra juuttui laitteen sisään. Tarra tulostui ja painoin leikkurin vivusta mutta se leikkasi tarran tekstin keskeltä. Tulostetulle tarralle tulee ylimääräisiä pystysuuntaisia raitoja. Tulostin tarran mutta sen tekstissä on vaakasuuntainen viiva joka kulkee läpi tarran? Värinauha (musta nauha) tarttui nauhakerrosten väliin ja tuli ulos tulostimesta, eikä nauhaa voikäyttää. Yritin tulostaa mutta näyttöön tuli ilmoitus "Line Limit!" ? Yritin tulostaa tarran mutta laite sammui. Näytä enemmän