Etsi lähin Brother-jälleenmyyjä Täältä löydät lähimmän Brother-jälleenmyyjäsi, jolta voit ostaa laitteita, tarvikkeita ja lisätarvikkeita - tai saada apua juuri sinulle oikean tulostusratkaisun löytämisessä Etsi lähin jälleenmyyjä
Tarvikkeet ja lisävarusteet Tarvikevalikoimastamme löydät mustekasetit, laserkasetit sekä paperia tulostimeesi. Lue lisää!
Tulostuksenhallintapalvelut Hallinnoi ja optimoi tulostinkantasi ja hanki laitteet MPS-sopimuksella. Lue lisää!
Liittäminen tietokoneeseen (2) Tulostaminen ei ole mahdollista. (USB-yhteys) Tulostinohjaimen asennus keskeytyi. (Asennuksenpoistotyökalu)
Virheilmoitukset/Merkkivalot (2) Kun avaan Microsoft Wordin, Excelin tai Outlookin tulee ikkuna Security Warning jossa varoitetaan makroviruksista. Mitä pitäisitehdä? Yritin käyttää tietokantatoimintoja mutta tuli virheilmoitus " Code=800401f9 Msg: Error in the DLL Source: ADODB. ConnectionDescription:". Mitä tehdään?
Käyttöjärjestelmä (2) Asenna tulostinohjaimet LPR driver ja CUPS wrapper driver (Linux®) Tulostinohjaimien asennuksen poisto (Linux®)
P-touch Editor (Windows) (4) Haluan tietää, miten P-touch Editor -sovellusta käytetään. (P-touch Editor 5.x Windows-versio) Tarra tulostuu peilikuvana. Miten peilikuvatulostuksen saa päälle ja pois päältä? (P-Touch Editor 5.xWindows-versio) Tulostin tarran mutta teksti on tarralla peilikuvana. (P-touch Editor 5.0 Windows-versio) Yritin käyttää tietokantatoimintoja mutta tuli virheilmoitus " Code=800401f9 Msg: Error in the DLL Source: ADODB. ConnectionDescription:". Mitä tehdään?
Tulostus (6) En voi tulostaa tulostimesta jaetussa verkkoympäristössä. Laite lopetti tulostamisen yllättäen. Tarra tulostuu peilikuvana. Miten peilikuvatulostuksen saa päälle ja pois päältä? (P-Touch Editor 5.xWindows-versio) Tietokoneeseen on liitetty useita saman mallisia tulostimia mutta vain yhdellä voi tulostaa. Tulostaminen ei ole mahdollista. (USB-yhteys) Tulostin tarran mutta teksti on tarralla peilikuvana. (P-touch Editor 5.0 Windows-versio)